Friidrett 13-14 år

For aldersgruppen 13-14 år har vi fokus på allsidighet, koordinasjon og teknikk. Det trenes på ulike øvelser innen løp, hopp og kast.

Vi trener også styrke, spenst, bevegelighet, hurtighet og utholdenhet, alt tilpasset aldersgruppene.


Første del av treningen bruker vi på oppvarming. Vi varierer mellom ulike leker, ballspill og vanlig jogg med innlagte koordinasjons og

smidighetsøvelser. Deretter har vi forskjellige drilløvelser og stigningsløp. Av og til og spesielt i vinterhalvåret løper vi en joggetur eller spiller ball som alternativ oppvarming.


Etterpå deles barna inn i grupper som roterer mellom de ulike stasjonene. Da kan en gruppe ha hopp, en annen sprint eller hekk og en tredje gruppe kast avhengig av hvilken dag og hvilke trenere som er til stede. Av og til har vi stafett trening. Vi avslutter ofte med basistrening (styrke og spenst) og noen ganger løpsintervall på bane.


Vi legger vekt på allsidighet, alle skal prøve alt. Vi oppfordrer også til å delta i mange ulike øvelser på stevner.


Treningstid/sted:

Gruppen trener følgende tider Sommeren 2018: 

  • Mandager 17:30-19:00 Høyde kast og hekk
  • Tirsdager 17:30-19:00 Sprint og løpsintervaller
  • Torsdager 17:30-19:00 Lengde/tresteg kast og hekk

Alle treninger er på sportsplassen


Trenere:

Hovedtrener: Lars Ytterhaug | Tlf. 46543245 | Lars@bsknc.no


Trener: Caroline Haugan | 41583178 | caroline.haugan@hotmail.com

Trener: Kjetil Sandtrø | 976556667 | ni-san@online.no

Trener: Kjersti Smedsrud | 48196340 | kjersti.smedsrud@gmail.com

Trener: Sebastian Marrot | 904 14 540 | seba@vikenfiber.no

Trener: Kristian Brekke | 908 32 325 | Kristian_Brekke@hotmail.com

Trener: Christian Kielland | 975 82 207 | Chrstian@jacob.no

Oppmann: Jon Roald Muggerud | | Jon.Roald.Muggerud@peab.no

Levert av IdrettenOnline